Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


WĘGRÓW "ZDOBYTY" ...

Sezon wakacyjno-urlopowy w pełni ale my po raz kolejny ruszyliśmy "w teren". Tym razem wzięliśmy udział w obchodach Dni Węgrowa. W dniu dzisiejszym Władze Węgrowa zorganizowały dzień prezentacji organizacji społecznych i pozarządowych działających w Węgrowie. Wyjazd był efektem zaproszenia nas przez Jacka Giersa, który mieszka w Węgrowie i jest jednym z czterech "zamiejscowych" członków Naszego Oddziału. Był to nasz najdalszy "wypad", dotychczas "kręciliśmy się" w okolicach Zegrza.

Jak w większości takich wyjazdów nasze siły połączyliśmy z akcją promocyjną CSŁiI. Żeby mocniej podkreślić obecność wojska w mieście "zabraliśmy ze sobą" cztery pojazdy specjalne. Nie ma co ukrywać, że większość osób stanowiących ekipę "wypadową" to członkowie Naszego Oddziału w tym oczywiście obsada aparatowni łączności.

W Węgrowie byliśmy po raz pierwszy. Jest to miasto liczące prawie 13 tysięcy mieszkańców, znajduje się w środkowo - wschodniej części województwa mazowieckiego. Położone jest w obrębie tzw. niecki mazowieckiej, w otulinie rzeki Liwiec, lewego dopływu Bugu. Miasto leży w odległości ok. 80 km na wschód od Warszawy.

Naszym miejscem postoju był Park im. Armii Krajowej. Wyposażenie też było tradycyjne: sprzęt łączności, banery, stanowisko promocyjne z gadżetami, zwłaszcza gadżety "oddziałowe" w tempie expressowym znikały ze stoiska. Połączenie sprzętu łączności ze stoiskiem promocyjnym, serdeczność i urok piękniejszej części naszego zespołu spowodowało to że zainteresowanie naszym pojawieniem się było bardzo duże. Po raz kolejny "zaszczepiliśmy" wiedzą o łącznościowcach nowe środowisko lokalne, w którym widać było potrzebę kontaktów z wojskiem w "realu" a nie tylko na ekranach telewizorów.


Design i administracja: Karol Grajczyk