Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Pół roku minęło ...

Dzisiaj odbyło się kolejne zebranie Oddziału Zegrze ŚZPŻŁ. Właśnie minęło pół roku Naszej działalności więc nadszedł czas krótkiego podsumowania. Prezes Oddziału ppłk Mieczysław Hucał przedstawił zamierzenia które udało nam się zrealizować, w tym między innymi udział w przedsięwzięciach organizowanych przez społeczność lokalną takich jak 21 finał WOŚP w Jadwisinie, Wiosenne Spotkania z Wojskiem w Wyszkowie czy Motoserce 2013 w Warszawie.

Po raz pierwszy na forum Oddziału zaprezentowana została nasza kronika. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się strona z wpisami okolicznościowymi Prezesa Związku gen.bryg. Edmunda Smakulskiego i Honorowego Prezesa Związku płk. Stanisława Markowskiego. Kronika obok naszej strony internetowej i profilu na Facebooku jest kolejnym miejscem "rejestracji" naszych dokonań.

Ważnym zadaniem stojącym przed nami jest rozpoczęta archiwizacja zbiorów Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności. Stan prac pozwala mieć nadzieję na terminowe zakończenie zadania. Archiwizacja filmów jest zakończona, zabezpieczanie negatywów jest mocno zaawansowane. Nieco wolniej przebiegają prace nad porządkowaniem dokumentacji i zdjęć, ale termin powinien zostać dotrzymany. W czasie zebrania został zaprezentowany jeden z "odzyskanych" filmów poświęcony kształceniu łącznościowców od Riazania /1944/ do WSOWŁ /1969/.

W dalszej części zebrania dwóm nowym członkom oddziału zostały wręczone legitymacje członkowskie, dołączyli do Nas koledzy: Daniel Czekalski i Janusz Paszkiel. Tym samym liczebność naszego Oddziału wzrosła do 47 członków.

Następnie omówione zostały przedsięwzięcia, które Nas czekają w najbliższej przyszłości, a mianowicie wizyta w dawnej siedzibie 25 pułku łączności Twierdzy Modlin oraz ponowny wyjazd do Jadwisina na spotkanie z najmłodszymi miłośnikami wojska w ramach Dnia Dziecka. Prezes przypomniał również o zbliżającym się nieuchronnie terminie składania kart wpisu do książki o członkach ŚZPŻŁ.

Na zakończenie zebrania zostały wręczone pierwsze listy gratulacyjne za szczególnie aktywną postawę i zaangażowanie w działalność Oddziału Zegrze. Listy otrzymali następujący Koleżanki i Koledzy: Justyna Sadurek Wioletta Pietrzak, Krzysztof Baran i Maciej Okurowski.

Finałem dzisiejszego zebrania była projekcja nowopowstałego filmu informacyjno- "promocyjnego" o naszym Oddziale. Po reakcjach oglądających było widać, że film się podobał. Pierwsza "publiczna" prezentacja planowana jest podczas naszego udziału w obchodach Dnia Dziecka w Jadwisinie.Design i administracja: Karol Grajczyk