Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


MOTOSERCE i ... MY

W dniu dzisiejszym po raz kolejny ruszyliśmy "w teren". Tym razem wzięliśmy udział w imprezie "MOTOCERCE - Motocykliści Dzieciom" organizowanej w Parku Bródnowskim w Warszawie. Jest to akcja organizowana w celu zbierania krwi z przeznaczeniem dla potrzebujących najmłodszych obywateli naszego kraju.

Nasza ekipa dołączyła do delegacji CSŁiI, która prezentowała tam sprzęt łączności. Nie ma co ukrywać, że większość osób reprezentujących CSŁiI to także członkowie naszego Oddziału ŚZPŻŁ więc reprezentacja związkowców w sposób "naturalny" była znacznie większa niż pierwotnie zakładaliśmy. Wyposażenie było tradycyjne - baner reklamowy oraz gadżety "oddziałowe", które w tempie expressowym znikały ze stoiska. Połączenie sprzętu łączności ze stoiskiem promocyjnym, serdeczność i urok piękniejszej części naszego zespołu spowodowało to że zainteresowanie tematyką związkową było bardzo duże. Po raz kolejny "zaszczepiliśmy" wiedzą o łącznościowcach nowe środowisko lokalne.

Organizatorzy imprezy zadbali o każdy szczegół i pomimo niezbyt dopisywającej nam pogody, ludzi ciągle przybywało. Od samego rana na scenie prezentowały swoje, nie tylko wokalne, umiejętności przeróżne zespoły oraz grupy. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się oczywiście motory, stojące dosłownie wszędzie. Z satysfakcją można też stwierdzić, że oprócz popularności głównej tematyki imprezy, drugą z kolei najczęściej spotykaną rzeczą było... Wojsko! Oprócz stanowiska CSŁiI oraz ŚZPŻŁ swój sprzęt prezentowało wiele jednostek wojskowych. Tak więc można było wcielić się w zakamuflowanego snajpera lub sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie dzięki symulatorowi.

Można było również podziwiać pokaz samoobrony, imponujące umiejętności psa strażackiego Ciężkiej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej, sprawdzić wyposażenie radiowozu policyjnego czy też obejrzeć pokaz gaszenia samochodu przez Legionowską Ochotniczą Straż Pożarną. Z racji, iż wojsko oraz motory przyciągały głównie męską część Warszawy i okolic, to cytując kabaret Ani Mru Mru, "Największym powodzeniem cieszyły się hostessy".

Nasza akcja nie ograniczała się do samej promocji i rozdawaniu gadżetów. Ponieważ kilkunastu członków Oddziału Zegrze Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności jest równocześnie aktywnymi Honorowymi Dawcami Krwi postanowiliśmy również w ten sposób zasygnalizować nasz udział w tej szczytnej akcji. Kilkoro z nas, którym pozwalał stan zdrowia i przepisy o "częstotliwości" oddawania krwi oddało po 450ml tego cennego płynu.

Ponownie wypadało by napisać "po raz pierwszy wzięliśmy udział", ale tak będzie przez cały pierwszy rok naszej działalności aż do grudnia. Później mam nadzieję, że na stałe zagości sformułowanie "po raz kolejny..."       Widoczny z daleka ZWT JAŚMIN z CSŁiI oraz nasze stanowisko po lewej Sprzętem łączności interesowali się nie tylko "cywile" ZWT JAŚMIN z CSŁiI jako największy pojazd na imprezie cieszył się wielkim zainteresowaniem Wcielenie się w snajpera jeszcze nigdy nie było takie łatwe Wcielenie się w snajpera jeszcze nigdy nie było takie łatwe Kolejka przed namiotem oddawania krwi nie zmniejszała sie nawet przez chwilę ... Odważni mogli sprawdzic swoje umiejętności w wymianie koła na czas Ludzi przybywało z godziny na godzinę Dzieci nie mogły narzekać na brać rozrywki Prezentacja symulatora strzeleckiego CYKLOP Zamiana łuku na karabin :) Nie zabrakło również wojskowych egemplarzy Drugim co do rodzaju pojazdów prezentowanych w Parku Bródnowskim, zaraz za motorami, były... Wojskowe honkery Przerwa na posiłek  Symulator wypadków drogowych Symulator wypadków drogowych Po parku spacerowali nie tylko goście  Wystąpienie Burmistrza Dzielnicy Targówek Ciężka Grupa Poszukiwawczo Ratownicza wraz z psem Ciężka Grupa Poszukiwawczo Ratownicza wraz z psem Ciężka Grupa Poszukiwawczo Ratownicza wraz z psem Ciężka Grupa Poszukiwawczo Ratownicza wraz z psem Ciężka Grupa Poszukiwawczo Ratownicza wraz z psem Ciężka Grupa Poszukiwawczo Ratownicza wraz z psem  Stanowisko naszego oddziału oraz CSŁiI Sprzętem wystawionym przez CSŁiI zainteresowany był każdy Gadżety związku cieszyły się wielka popularnością  Hostessy :) Pokaz samoobrony Pokaz samoobrony Pokaz samoobrony Kto następny? Znakomity występ grupy bębniarzy Znakomity występ grupy bębniarzy i oczywiście gwóźdź programu... Motory!   Bardzo ciekawy "okaz"... ... Z jeszcze ciekawszym kaskiem Grześ   Ochotnicza Straz Pożarna z Legionowa Wraz ze sprzętem oraz biednym "maluszkiem", który niebawem miał spłonąć Justyna, kilka minut przed oddaniem krwi  Widok se środka namiotu oddawania krwi, wprost na nasze stanowisko Chętnych do oddania krwi było zadziwiająco wiele   Nawet w godzinach popołudniowych kolejka nie zmniejszała się Stanowisko... F1 Oraz nasz dzielny "fotoreporter" :)

Design i administracja: Karol Grajczyk