:: Aktualności    2022    2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Dołącz do nas !


Już jest - Komunikat 39


Komunikat nr 39 otwiera, jak poprzednie, dział "Z działalności Związku" i znajdziemy tam sprawozdania Zarządu Głównego i oddziałów. Jest tam także artykuł rocznicowy związany z 10-leciem Oddziału Zegrze.

W dziale "Z żałobnej karty" zamieściliśmy krótkie wspomnienia o sześciu Kolegach, którzy odeszli na wieczną wartę.

Dział "Jednostki Wojsk Łączności" otwiera artykuł płk. Piotra Chodowca, do niedawna szefa Zarządu Kierowania i Dowodzenia P6 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, członka naszego Związku. Ten ważny materiał traktuje o systemie łączności - warunku efektywnego dowodzenia wojskiem. W dalszej części zamieszczone zostały artykuły o dwóch Regionalnych Centrach Informatyki - w Warszawie i w Bydgoszczy. Interesujący jest materiał o Szkole Podoficerskiej Sonda w Zegrzu. Intrygują artykuły o tajemniczym obiekcie łączności w forcie w Zegrzu oraz o pomniku Józefa Piłsudskiego w Zegrzu Południowym.

W dziale "Wspomnienia łącznościowców" znajdują się bardzo ciekawe artykuły. Jako pierwszy umieściliśmy materiał o juzistce i łączniczce Elżbiecie Zachorskiej. Następny materiał dotyczy zegrzyńskich tablic pamięci, a dział kończy wykaz oficerów z Zegrza zamordowanych w Katyniu.

Przedostatni dział Komunikatu, poświęcony sprzętowi łączności i informatyki, jest jak zwykle zróżnicowany. Znajdziemy w nim materiały o łączności dawnej i współczesnej.

W dziale "Firmy telekomunikacyjne" zamieszczamy informacje z zaprzyjaźnionych zakładów.

Zapraszamy do lektury i pisania kolejnych artykułów.

Werska elektroniczna komunikatu 39 znajduje się na stronie głównej Związku http://www.szpzl.pl/ w zakładce "Publikacje".

Wybrane artykuły napisane przez członków Oddziału Zegrze znajdziemy na stronie internetowej Oddziału Zegrze w zakładce "Nasze publikacje" http://szpzl-zegrze.waw.pl/publikacje.html
Design: Karol Grajczyk