Get Adobe Flash player
:: Aktualności    2017    2016    2015    2014    2013    2012 :: Rys historyczny :: Kontakt :: Współczesna
   łączność
   wojskowa
:: Ocalić od
   zapomnienia
:: Zbiory
   historyczne Wojsk
   Łączności
   i Informatyki
:: Nasze publikacje :: Nasze filmy :: Dokumenty :: Wirtualne
   muzeum
:: Wirtualna Sala
   Tradycji CSŁiI
:: Zegrze wczoraj
   i dziś
:: Wystawa z okazji
   95 lecia szkolenia
   kadr łączności
:: Dołącz do nas !


Komunikat nr 32

Ukazał się kolejny 32 numer Komunikatu ŚZPŻŁ.

Najnowszy numer otwiera artykuł wiceprezesa Zarządu Głównego ŚZPŻŁ ppłk. Mirosława Pakuły podsumowujący najważniejsze tegoroczne wydarzenie czyli VIII Walny Zjazd Delegatów Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności . Prezes Zarządu Głównego gen. bryg. Edmund Smakulski przedstawia najważniejsze wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim okresie. Pisze m.in. o Konferencji w Sieradzu, jubileuszu oddziału Śrem i VIII WZD Związku. Tradycyjnie, w dalszej części Komunikatu prezesi przedstawiają działalność poszczególnych oddziałów za ostatni okres. Wielka szkoda, że nie wszyscy pokusili sie o napisanie kilku zdań o swoich oddziałach.

W Komunikacie znajdziemy jak zwykle wiele ciekawych artykułów. Między innymi artykuły Mieczysława Hucała o szwadronie łączności Podlaskiej Brygady Kawalerii oraz o 1 samodzielnym pułku łączności, w którym służył późniejszy wieloletni Komendant WSOWŁ płk Gierasimczyk. Piotr Marciniak - prezes Stowarzyszenia Historycznego im. 10PP z Łowicza opisuje biedkę telefoniczną wz. 1931. Iwona Banaszek w jednym ze swoich artykułów stara się przybliżyć czytelnikom Internet epoki wiktoriańskiej. W bieżącym numerze jest jeszcze wiele innych ciekawych artykułów, wśród których każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Wersja elektroniczna Komunikatu dostępna będzie w zakładce "Publikacje" na stronie internetowej ŚZPŻŁ - www.szpzl.pl.

Kolejny numer przewidziany jest do wydania wiosną przyszłego roku. Już teraz zapraszamy do pisania artykułów, które zostaną w nim zamieszczone.

Zapraszamy do lektury.






















Design i administracja: Karol Grajczyk